INMODE BODYFX İLE SELÜLİT TEDAVİSİ

inmode_V

Selülit sıklıkla kadınlarda görülen ve adiposit adı verilen deri altı yağ hücre gruplarının kan ve lenfatik dolaşımı bozmasıyla oluşan bir yapıdır.

Kan ve lenfatik dolaşımı etkilenen bölgede zaman içerisinde yağ hücre gruplarının arasında oluşan fibrotik bantlar deride çöküntülere ve portokal kabuğu görünümüne neden olur bu görüntüye selülit denir.

Yağ hücrelerini parçalarken hem cilde zarar vermemek hem de sistemin güvenli bir şekilde enerjisini cilt altı yağ dokusuna aktarması önemlidir. Ayrıca diğer önemli bir nokta da, parçalanan yağ dokusu ile birlikte cilt sıkılaşması sağlamak gerekir. Cilde zarar vermeden, ameliyatsız biçimde ve üstelik cildin sıkılaşmasını da sağlayarak yağ hücrelerini parçalayabildiğimiz bir teknolojiye sahibiz artık. InMode BodyFX Sistemi cilt altı yağ dokusunda bulunan yağ hücrelerini ameliyat gerektirmeden güvenli bir şekilde parçalarken, FDA onaylı ve dünyada ilk patentli teknolojisi ile cilt altına 2cm derinlikteki yağ hücrelerinin "güvenli" radyofrekans enerjisi ile kendine kendine tahrip olmasını sağlıyor.

BodyFX "güvenli" radyofrekans teknolojisi, cilt altında diğer yapılara hiçbir zarar vermeden "seçici" olarak yağ hücreleri üzerine odaklanıyor. Aynı zamanda, sistem Bi-Polar radyofrekans teknolojisi ile parçalanan yağ dokusundan sonra ciltte sarkma meydana gelmemesi için kollajeni aktive ediyor. Bu açıdan cilt sıkılaşması sağlayan medikal estetik sektöründe hem yağ parçalayıp hem de sıkılaşma sağlayan tek sistem şu anda bu.

BODYFX NASIL ÇALIŞIR?

BodyFX klinik olarak kanıtlanmış radyofrekans enerjisi, derin doku ısıtması ve vakumlu negatif basınç gibi farklı yöntemleri bir arada kullanan bir sistemdir. Radyofrekans enerjisi cilt ve cilt altında yatan yağ dokusunu ısıtmak ve yağ dokusunu yok etmek için sıcak enerji üretir.

TEDAVİ GÜVENLİ MİDİR ?

RF enerjisi dizisi saniye başına, arka arkaya 1 milyon güvenli atış yapar. Konforunuzu maksimize etmek için vücut ısısı sürekli olarak görüntülenir, aynı zamanda cilt ısınma derecesi ölçülür. Bu termal görüntüleme maksimum sıcaklık kontrolü sağlar.

KAÇ SEANS GEREKLİDİR?

8 haftalık tedavi süresi ve haftada 1 seans uygulama yapılır. İlk değişimler 1-2 seans sonrası uygulama alanında gözlemlenebilir. Cilt yüzeyi anında daha yumuşak ve pürüzsüz hissedilir.

UYGULAMA SONRASI NASIL BİR PROSEDÜR İZLENMELİDİR?

BodyFX için işlem sonrası günlük yaşama devam edilebilir. Öğle yemeği arası yapılabilecek bir işlemdir. Hasta tedavi sonrası 1-2 saat kadar, uygulama yapılan bölgede hafif sıcaklık ve kızarıklık hisseder. Hissedilen sıcaklık derin doku masajı hissi ile aynıdır ve günlük normal aktiviteler kesinlikle etkilenmez.

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp