Regenera Activa

Regenera Activa nedir?

Regenera activa, kişinin kendi sağlıklı saç köklerinden otolog mikro greft yöntemi ile yapılan bir bir saç dökülmesi destek tedavi yöntemidir.

Ense ve kulak arkası bölgedeki saç kökleri hemen her zaman güçlü, dirençli ve sağlıklı kalmak için genetik olarak kodlanmışlardır. Bu yüzden saç ekiminde de sağlıklı saç kökleri bu bölgelerden alınır. Regenera Activa sistemi bu sağlıklı ve güçlü saç köklerinden özel bir hücre karışımı hazırlayarak problemli saçlı deri bölgelerine bu süspansiyonun uygulanması ve buradaki hasta ve cansız saç köklerine destek olması mantığına dayanmaktadır.

Kulak arkası bölgedeki saçlardan 2 mm çaplı 4-5 adet saç kökü lokal anestezi ile bölgesel olarak uyuşturularak acısız ve ağrısız şekilde alınır. Alınan bu saç kökleri Regenera Activa sisteminde özel bir süper hücre süspansiyonuna dönüştürülerek tamamen kendi dokunuzdan özel bir saç dökülme tedavisi hazırlanır. Sonra ağrı açısından son derece konforlu olan tabanca cihaz ile seyrek saç alanlarına uygulanır. Tedavi yaklaşık 30 dakika sürmekte olup genelde tek seanstır.

image00005-1-1024x683-1

Regenera Activa herkese uygulanabilir mi?

Genelde saç dökülme nedeni bir enfeksiyona ve otoimmün hastalıklara bağlı değilse kadın erkek herkese uygulanabilir bir yöntemdir. Özellikle PRP ve mezoterapinin yetersiz kaldığı Androgenetik ( erkek tipi ve genetik) başarıyla uygulanmaktadır. Ek olarak mevsimsel, strese bağlı saç dökülmesinde hatta çok sık kozmetik uygulama, boya ya da kuaför işlemlerine maruz kalan saçlara sadece destek amacıyla da uygulanabilir.

Regenera Activa saç ekimine alternatif bir yöntem mi?

Alternatif değil saç çıkması sürecine destek olarak önemli bir destek yöntemdir. Özellikle genç yaşta saç kaybı yaşayan erkek hastalar saç ekimi için 25-30 yaşına kadar beklemek durumundadırlar. Yine erkek tipi saç dökülmesi ( androjenik alopesi ) olan kadın hastalarda saç ekimi daha nadir uygulanmaktadır. Bu dönemde Regenera Activa gibi önemli bir tedavi yöntemi ile dökülmenin yavaşlatılması ve dökülmenin durdurulması saç kaybının ilerlememesi için çok önemlidir. Ayrıca Saç Ekimi uygulaması sırasında alınan binlerce saç kökünden sadece 4-5 tanesi kullanılarak hazırlanan Regenera Activa tedavisi hem hızlı iyileşme hem de ekilen saçları hızlı ve güçlü çıkması için çok önemli bir destektir. Bu nedenle saç ekimlerinde Regenera Activa yöntemi beraberce kullanılmaktadır.

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp