TESLA Former

Tesla-former

TESLA FORMER® | yenilikçi FMS (Fonksiyonel Manyetik Stimülasyon) teknolojisini kullanarak karın, kalça, bacaklar, kollar ve pelvik taban alanlarında kas kuvvetlendirmek için kullanılan bir cihazdır. Kasları yapılandırırken yağ yakar ve vücudu şekillendirir.

Tedavi Alanları

  •  Vücut şekillendirme
  • Kas kütlesini büyültme
  • Daha kolay yağ yakımı
  • Formda kalma imkanı
  • Popo dikleştirme ve büyültme (Cerrahisiz BBL)
  • Duruş bozukluklarını giderme

TESLA FORMER ile AĞRI YOK GELİŞME ÇOK !

Tesla Former cihazı Iskra Medical tarafından özel FMS teknolojisi - Fonksiyonel Manyetik Stimülasyon kullanılarak kas güçlendirilmesi için geliştirilmiştir. Cihazın ürettiği yüksek yoğunluklu darbeli manyetik (HIFEM) alan kasların cilt teması bile olmadan kasılmasına neden olur.

FMS teknolojisi, kas yapmanın ve vücudu şekillendirmenin en etkili yoludur. FMS tedavisi kasların gücünü ve dayanıklılığını arttırır ve orada enerji kullanımına olan ihtiyacı arttırır. Bu yağ azalmasına da yol açar, çünkü yerel yağ dokusundan elde edilen enerji kas enerjisi için kullanılır.

Tesla Former kasları hem izometrik hemde izotonik olarak çalıştırır. Normal şartlarda kaslarımızın en yüksek kasılma seviyesine Maksimal İstemli Kontraksiyon (MVC) adı verilir ve genellikle sadece 1 saniye kadar sürer.

Tesla Former ise kaslarda supramaksimal stimülasyon adı verilen saniyelerce sürebilen güçlü ve yoğun kasılmalar sağlar. Supramaksimal stimülasyon ile tüm (%100) kas, kas sinirleri ve lifleri çalışır.

Kaslar normal egzersiz yöntemleriyle elde edilemeyecek olan bu yoğun kasılmalara adapte olur. Kas iç yapısı, liflerin çoğalması ve büyümeleri ile yeniden şekillenmeye başlar. Kas hacmi artar ve daha iyi bir tonüse sahip olur.

Elektro müsküler stimülasyonu ile karşılaştırıldığında manyetik alanlar daha az ağrılıdır, heterojen biyolojik dokuya derin penetrasyon sağlar ve cilt teması gerektirmez. FMS cilt yüzeyindeki ağrı sinirlerini uyarmaz ve bu nedenle klasik elektriksel stimülasyondan daha keyiflidir. Manyetik alanlar, erişilemeyen alanlara giderken giysi, doku ve kemikten geçer. FMS, vücudun derinliklerinde manyetik alanlar oluşturur ve böylece elektriksel stimülasyon kullanılarak ulaşılamayan kasları uyarır.

Manyetik alan yoğunluğundaki hızlı değişiklikler nöronda bir elektrik akımı yaratır. Bu fenomene elektromanyetik indüksiyon denir. Akım belirli bir değere ulaştığında, sözde bir nöron aksiyon potansiyeli elde edilir. Bu, nöron hücrenin depolarize olmasına neden olur, bu da sonunda kasların tam kasılmasına neden olur.

Neden TESLA FORMER ?

Fonksiyonel Manyetik Stimülasyon (FMS) teknolojisi ile çalışan Tesla Former cihazı kaslarımızı yüksek yoğunluklu odaklanmış manyetik dalgalarıyla çalıştırır. Tek bir seansta 50.000 üzeri kasılmaya sebep olur. Bunu yoğun bir egzersizle gerçekleştirmek mümkün değildir. TESLA FORMER cihazının kullandığı FMS teknolojisi teknik özellikleri açısından diğer Elektro Manyetik Cihazlarından üstündür.

FMS teknolojisi ile cilde temasa gerek yoktur ve giysiler üzerinden de çalışır. TESLA FMS Teknolojisi Estetik alanının dışında ayrıca Jinekoloji ile Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon için kullanılmaktadır ve bilimsel çalışmalarla desteklenmektedir.

TESLA FORMER Cihazının 2 Versiyonu Vardır:

  • TESLA FORMER (Cihaz + 2 adet Vücut Aplikatörü) *
  • TESLA FORMER PRESTIGE (Cihaz + 2 adet Vücut Aplikatörü + Tesla Koltuk (sırt ve pelvik taban aplikatörleri) )

FMS (Fonksiyonel Manyetik Stimülasyon) Teknolojisi ile Hastalarınızın Kaslarını Geliştirirken Daha Kolay Yağ Yakmalarını Sağlayın ve Vücutlarını Şekillendirin...

Kasları Hem İzometrik ve İzotonik Olarak Çalıştırır...

Hastaların daha şekilli vücuda sahip olmaları için sadece bölgesel incelme ve cilt germe yeterli olmamaktadır. Yağ tabakası altındaki kasların güçlendirilmesi ve hacimsel olarak artışı sağlanırsa vücut daha şekilli ve postür daha güzel olmaktadır. Tesla Former vücut şekillendirmede bu eksik halkayı mükemmel tamamlamakta ve çok daha ileri sonuçlar elde etmenizi sağlamaktadır. Bölgesel incelme (RF, HIFU, Kriyolipoliz, Mezoterapi, IV Terapi v.s.) uygulamalarınız ile kombine edebilirsiniz ve sonuçlarınız çok daha ileri seviye olacaktır.

30 dakikalık bir seansta 50.000 ve üzeri kontraksiyon sağlayan teknolojidir

Hastalarınızı 50.000 adet Squat veya 50.000 adet mekik yapmaya hazırlamaya ne dersiniz?

Yoğun bir egzersiz antrenmanında yapamayacakları kas stimülasyonunu ağrısız ve acısız bir şekilde FMS teknolojisi ile gerçekleştirebilirler. İster cerrahisiz popo kaldırma (Brazilian Butt Lift) yaptırın, ister karın baklavalarını detaylaştırın veya bacaklarını şekillendirin hastalarınız Tesla Former cihazını çok sevecekler ve müdavimi olacaklar.

Hastalarınızın bölgesel incelme uygulamalarına veya antrenman programlarına kolaylıkla dahil edebilirsiniz. Cilde temas etmeden ve giysilerinin üzerinden çalışır. Tesla Former; vücut sekillendirmede, diger cihazlara kıyasla çok daha konsantre, etkili ve sonuç odaklı bir cihazdır.

Kullanım Şekli ve Detayları:

TESLA Former, vücut oluşturma için daha konsantre, hedefli ve etkili bir cihazdır. Manyetik alan kıyafet ve cilt içinden geçerek vücuda yayılır. Egzersiz gibi motorik sinirleri tetikler ve kas kasılmasını uyarır. Yüksek yoğunluklu antrenman hissiyatı vererek, istenilen seviyede vücut şekillendirmesine yardımcı olur.

Seans Sayısı ve Aralığı

Minimum 4 - 8 seans uygulanmalıdır. Seans aralıkları 2 günde 1 olarak yapılır. Minimum haftada 2 seans uygulanmalıdır.

kaynak: http://www.beautyform.com.tr/TeslaFormer.html