TESLA Former

Tesla-former

TESLA FORMER

TESLA FORMER nedir?

Fonksiyonel Manyetik Stimülasyon (FMS) teknoloji kullanılarak karın, kalça, bacaklar ve kolları kuvvetlendirmek için kullanılan tıbbı bir cihazdır. Kasları yapılandırırken yağ yakar, kas kütlesini artırır, cildimizi ve vücudu şekillendirir.

TESLA FORMER tedavi alanları nelerdir?

  1. Vücut şekillendirme
  2. Kas kütlesini büyültme, popo dikleştirme
  3. Daha kolay yağ yıkımı
  4. Formda kalma imkanı
  5. Duruş bozukluklarını gidermek için kullanılabilir.

TESLA FORMER nasıl etki eder?

FMS teknolojisi ile kaslarımızı yüksek yoğunluklu odaklanmış manyetik dalgalarıyla çalıştırır. Hedeflenen kas grubunun kasılmasını sağlamak için motor nöronları aktive eder. Kasları hem izotonik hem izometrik olarak çalıştırır. Her manyetik akım ile kas kasılıp gevşer. Kasları kuvvetlendirip hacim artşına neden olur. Tek seansta 50.000 üzerinde kasılmaya sebeb olur. 50.000 adet squat veya 50.000 üzeri mekik yapmaya hazırlayan bir sistemdir. Bunu 30 dakikada başka bir egzersizle gerçekleştirmek mümkün değildir. Tesla Former cilde temas etmeden giysi üzerinden çalışır. Cihazda 2 adet vücut aplikatörü ile istenen kas gruplarına yerleştirilir. Tesla koltuk kısmında ise; pelvik taban kasları ve sırt kasları için 2 aplikatör daha bulundurur. Aynı anda 4 kas grubuna uygulama yapılması avantajdır. Kasların güçlendirilmesi ile vücut hatları daha şekilli olmakta ve postür daha güzel, sonrasında tabi ki cildimiz de daha iyi görünmekte, bölgesel incelmelerde eksik olan detaylar tamamlanmaktadır. Gerek cerrahi işlemler gerek yapılan spor uygulamalarına destek bir programdır. Tesla Former uygulaması sonrası genel görünümde de daha ileri sonuçlar elde etmemizi sağlar. Son dönemde yükselen trend vücut uygulamaları ile daha sağlıklı, daha güçlü bir görünüm dışında genel vücut sağlığımıza da bütüncül bir yaklaşımla şifa kazandırmak hedeftir.

TESLA FORMER ağrılı bir uygulama mıdır?

Uygulama acısızdır, invasive bir işlem değildir. Toplam 8 seans önerilir, haftada 2-3 seans uygulanır. Uygulama süresi 30 dakika oldukça kısadır. Formda kalma hedef ve destek tedavisi için haftada bir uygulamalar devam ettirilir. Uygulama sonrası kendinizi egzersiz yapmış gibi iyi hissedersiniz..

Tesla Former Farklı Tedaviler ile Kombine Edilebilir mi?

-Lipoliz
-Radyofrekans tedavisi
-HİFU


ile kombinasyon uygulamaları yapılabilir. Bu şekilde tedavi sonuçlarınızı ve iyileşmeyi daha kısa sürede almanızı sağlar.

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp