DEKOLTE VE EL ESTETİĞİ

PEELİNG VE MEZOLİFTİNG

Vücutta en dikkat çekici noktalardan biri olan dekolte bölgesi ve eller zamanla güneş ışınlarına ve kozmetik ürünlerine maruz kalarak lekeleniyor ve kırışarak yaşımızı hemen ele verebiliyor. Peeling ve Mezolifting uygulamaları ile kırışıklılarımız, yaşlanma lekeleri ve izleri azaltmak ve yok etmek mümkün. Bu tedavi yöntemleri bazen tek başına bazende birlikte uygulanarak iyi sonuç verir.

Peeling uygulaması; cildin yıpranmış, tazeliğini ve parlaklığını kaybetmiş üst tabakasının soyulmasını ve dökülmesini sağlayarak daha sağlıklı ve canlı tabakanın ortaya çıkaran bir peeling işlemidir. İşlem sonrasında cilt yüzeyi taze ve berrak bir görünüm alır. Matlığın giderilmesi ile canlı parlak bir ifade oluşur. Cilt lekeleri azalır, tıkalı gözenekler açılarak cilt nefes alır ve yenilenir. İnce çizgiler azalırken dolgun bir görüntü oluşur.

Tedaviden yanıt alabilmek için 2-4 haftalık aralar ile 4-6 seans, cildin kazandığı tazeliğin korumasını sağlamak için ise yılda bir veya iki kür uygulamanın tekrarlanması önerilir. Peeling sonrasında bazen yüzeyel kabuklanmalar oluşabilir, soyulmamalıdır. Hekim tarafından önerilen nemlendirici ve koruyucu preparatlar kullanılmalıdır. Güneşten korunmalı ve güneş koruyucu krem-losyon kullanılmalıdır. İşlem sonrası ilk 3 gün kozmetik ürün kullanmamaya, sıcak duş almamaya özen gösterilmelidir.

Hangi yaşta olursa olsun elve dekolte bölgesi güzelliği kadınlar için önemlidir . Belli bir yaştan sonra sıkılığını kaybeden cilt, zararlı güneş ışınları ve yanlış kullanılan kozmetik ürünleri nedeniyle sarkmış, çizgi çizgi olmuş ve lekelenmiş bir görüntüye bürünebilir. Mezolifting (Cilt gençleştirme ) dekolte bölgesi ve el sırtındaki ince çizgilerin giderilmesi ve cildin genel olarak gençliğinin arttırılması amacıyla, cilt içine küçük enjeksiyonlar halinde cilt gençleştirici kokteyl verilmesi esasına dayanan bir yöntemdir. Amaç kollojen üretimini artırarak cilt gerginliğini artırmak, hücre yenilenmesini hızlandırmak ve böylece kırışıklıkları azaltarak yenilerin oluşmasını engellemek yani kısaca yaşlanmayı geciktirmektir. Vitaminler , nükleik asitler, hyaluronik asit veya mineraller karışımlar halinde, mikroenjeksiyon tekniği ile cildin orta tabakasına verilir. Küçük miktarlarda yapılan enjeksiyonlarla sorunlu bölgenin lokal olarak tedavisi hedeflenir. Özel bir cihaz ile; çok kısa ve ince uçlu iğnelerle uygulanan ağrısız bir yöntemdir. Yan etki olarak işlem sonrası birkaç günde iyileşen hafif morluklar oluşabilir. Bu yöntem haftada 1 ya da 2 haftada 1 kez , 3-4 seans uygulanabilir. Uygulamadan önce lokal anestezik kremle cilt işleme hazırlanıp acı duyulması engellenebilir. Tedavi programı ve alınabilecek yanıt yaşa ve kırışıklığa göre değişmektedir.

Mezolifting yöntemi her yaşa uygulanabilir. Genç yaşlarda başlanması durumunda, cildi genç tutarak yaşlanmanın gecikmesini sağlamak mümkün olabilir. Gereksinime göre lazerle cilt gençleştirme ve leke , PRP uygulamaları ile kombine edilebilir. Tedavi bitiminden sonra ek hatırlatma seansları yapılması etkinin devamlılığı açısından önemlidir.

Dekolte ve eller de kadınların en çok şikayet ettiği konulardan biri de güneş lekeleridir. Bilinçsiz güneşlenme nedeniyle giderek büyüyen lekeler de krem ve peeling tedavilerine yanıtsız lekelerde , pigmente laser uygulamaları ile bu sorun ortadan kaldırılabilir.