DERMAPEN

Dermapen

DERMAPEN TEDAVİSİ

Dermapen nedir?

Ucunda mikroiğneler bulunan Dermapen cihazı ile yapılan mikroiğneleme tedavisidir.

Dermapen nasıl etki eder?

Derinin tüm tabakalarının mikroiğneler aracılığı ile uyarılması ve hyaluronik asit, PRP, kök hücre, büyüme faktörü ve peptid içeren ürünlerin cilde yedirilmesi işlemidir. İşlem sırasında milimetrik 0,5-2,5 mm uzunluğunda iğneler ile cm de 300-500 mikrokanal oluşturur. Mikroiğneler ile oluşan mikrokanallar yara gibi algılanır ve deride doğal iyileşme ve tamir sürecini başlatır. Bu süreçte deride hyaluronik asit, kollojen, elastin üretimi başlar. Oluşan kollojen, elastinler ince çizgi, sivilce izleri ve lekelerde azalma yaratır.

Dermapen hangi durumlarda yapılır?

Cilt gençleştirme, antiaging amaçlı, ince çizgilerde, gözenek küçültme, sivilce izleri, leke tedavisi, çatlak tedavisi ve saç dökülme tedavisinde uygulanabilir.

Dermapen işlemi ağrılı mıdır?

İşlem öncesi ağrı hissedilmemesi, konforlu bir uygulama için 20-30 dk. lokal anestezik krem sürülür ve bekletilir.

Dermapen işlemi sonrası deri nasıl olur?

İşlem sırasında deride oluşan mikrokanallar 15 dk içinde kapanır. Deride oluşan kızarıklık, minik kanama noktaları 4-5 saat içinde büyük çoğunlukla geriler, kalan hassasiyet ve kızarıklık; işlemin derecesine göre 1-4 gün sürebilir. İşlem sonrası cildi rahatlatmak ve etkinliği artırmak için için özel maskeler kullanılabilir.

Dermapen etkisi ne zaman çıkar? Kaç seans uygulanır?

İşlemin etkileri 1. Ayda görülmeye başlar, antiaging ve sivilce izlerinde ihtiyaca göre 3-6 seans uygulanabilir. Ayda 1 kez seanslar yapılır.

Dermapen işlemi sonrası nelere dikkat edilmeli?

İşlem sonrası ciltte hassasiyet olduğu için 2 gün yüze lazer uygulanmaması, sıcak banyo, hamam gibi uygulamalara dikkat edilmesi ve mutlaka güneşten koruyucu krem kullanılması önerilir.

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp