DOUBLO (Ultrason- Hifu) TEDAVİLERİ

Doublo Terapi ile Ameliyatsız Yüz Germe

Tek Seansta 2 yıla dek süren Ameliyatsız Yüz Germe Etkisi

HİFU-ultrason teknikleri (Ameliyatsız yüz germe) cerrahi dışı tek seansta, acısız ve anestezisiz şekilde yenilenme sağlıyor. Doublo Terapi ultrason (ses) dalgaları ile uygulanan bir tedavi yöntemidir. Uygulamada odaklanmış yüksek yoğunluklu ultrason (ses) dalgalarıyla, cildin üst tabakasında bir hasar yaratmadan alt tabakalara akustik bir enerji gönderiliyor. Bu sayede oluşan termal (ısı) hasar ile cildin sıkılaşması ve gerginleşmesi sağlanarak “kollajen” yapımı uyarılıyor.

Nasıl uygulanır?

Doktorunuz tarafından yapılan cilt değerlendirmesinin ardından kişinin yönteme uygunluğuna karar veriliyor. Eğer uygun ise fotoğraflama sonrası yüze ultrason jeli sürülür. Kişinin cilt altı tabakasına derinlemesine uygun enerji gönderiliyor.

Hangi durumlarda uygulanır?

Doublo Terapi; yüz ovalinin şekillendirilmesinde, göz kapağı ve kaş seviyesi düşüklüğünde, göz altı torbalanmalarında, göz çevresi kırışıklarında, çene kontürünün belirginleşmesinde, boyun kırışıklığı ve gevşekliğinin giderilmesinde son derece başarılı sonuçlar vermektedir. Özellikle geniş yüz hacmi, kalın boyunlu, gıdı bölgesi yağlı kişilerdeki uygulamaların tüm bahsedilen olumlu etkiler yanında bir de bu alandaki yağlı bölgelerde incelme avantajını sunduğunu da belirtmek gerekir. Uygulama yapılan bölgedeki sarkma ve kırışıklıklar büyük ölçüde yok olmaktadır. Ciltteki sıkılaşma, parlaklık ve göz kapağındaki kalkma (lifting etkisi) anında gözlenebilir.

Yüz gerdirmeden farkı nedir?

Cerrahi yan etkisinin bulunmaması, anesteziye gerek duyulmadan yapılması ve tek seansta, ağrısız, yan etkisiz, güvenilir ve uzun süreli sonuç alınması ultrason tedavisinin avantajlarıdır.

Uygulama ne kadar sürer? Etkisi ne kadar devam eder?

Tedavi süresi yapılan bölgeye göre 30 dk ile 60 dk arası sürer. Terapi tek seanstır, uygulama sonrası ciltte oluşacak etki %25 iken diğer kalan etki tedavinin 90. gününde tam ortaya çıkar. En iyi sonuçlar hafif ve orta dereceli yüz sarkması ve kırışıklıklarda elde edilir. Tedavinin etkinliğinin devamı ortalama 1.5 -2 yıldır.

İşlem sonrası günlük yaşama devam edilir mi?

Terapi sonrası yüz ve boyun cildinde herhangi bir kızarıklık yada iz kalmadığı için, öğle aralarında bile uygulama yapılabilmektedir.

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp