GÖZ ALTI MORLUK TEDAVİSİ

Göz altı morluklarımdan nasıl kurtulurum?

Göz altı morlukları, gözlerdeki yorgunluk, uyku düzensizliği, alerjik yapı, gözlerin fazla ışığa ve bilgisayar, televizyona fazla maruz kalması, göz altı ve çevresindeki pigmentlerin genetik olarak yoğun olması, göz altındaki derinin ince olması veya bazı hastalıklara bağlı olarak oluşmaktadır.

Göz altı morluk tedavisi nasıl yapılır?

Göz altı prp, vitamin ve mezoterapi tedavileri ile;

Bu uygulamalar ile göz altı morlukları azaltılır ve göz altı derisinin ihtiyacı olan vitamin, mineral ve proteinler enjekte edilerek kollajen, elastin yapımı çoğaltılarak morluk rengi açılır. Belirli periodlarda tekrarlayan 3-6seans uygulama gerektirir.

Işık dolgusu

6-12 ay kalıcılığı olan, konsantresi azaltılmış hyaluronik asit içeren bir çapraz bağlı dolgu ile göz altındaki morluklara ışık ve pırıltı verilmesidir. Bu şekilde hem görünüm daha estetik hale getirilerek morluk rengi açılır hem de dolgu maddesinin deri altında çalışması ile kollajen yapımı canlandığı için daha parlak doğal bir görünüm elde edilir. Göz altında yaşanan yorgunluğa bağlı çökmeler, çizgiler ve yorgun görüntü ortadan kalkar.

İşlem öncesi lokal anestezik krem uygulanan doğru noktalara hekiminiz tarafından seçilen doğru bir dolgu markası ile işlem uygulanır. Belirli bir süre sonra tekrar değerlendirilir ve yeterli gelmez ise rötüş uygulaması yapılır. Işık dolgularının gözlere bir zararı yoktur.

Lazer ile tedavi

Fraksiyonel lazer, Q-switch lazer yada IPL lazerler kullanılabilir.

İşlem öncesi göz altına lokal anestezi kremi sürülür ve sonra lazer taraması başlatılır. Gözler işlem sırasında korunur. Lazer ışınları ile hem morlukların rengi açılır, daha estetik bir görünüm elde edilmeye çalışılır hem de göz altında genişleyen ve kötü görüntü oluşturan kılcal damarların azalması sağlanır. Lazer tedavileri ile hem ödem, renk açılması yanında azalmış çizgi ile dolgu uygulaması gibi anti-aging etki de yaratılmış olur.

Göz altı morluklarının azalması için başka neler yapılabilir?

  • Uyku düzenine dikkat edilmesi
  • Göz altı destek kremleri ve güneş koruyucu krem uygulamaları
  • Göz sağlığına dikkat etmek, gözleri dinlendirmek
  • Göz çevresi makyaj ve normal temizlemeyi iyi yapmak