GENÇLİK AŞISI

Cildiniz Yerçekimi ve zamana yenik düşmesin! Yerinde ve minik bir dokunuş mucizeler yaratabilir. Stres, kötü beslenme, sigara, güneş,genetik faktörler ve kronik hastalıklar sizi olduğunuzdan daha yaşlı, kırışık, yorgun ve solgun gösteriyor olabilir.

Gençlik aşısı ve mezoterapiler, PRP, dolgu, botox uygulamaları, mikrodermaterapi, lazer destekli peeling ve yeni nesil kimyasal peelingler , ip uygulamaları, altın iğneli frekans,

Kliniğimizde bizzat uzman hekimler tarafından, Cilt tipinize uygun, doğal, yaşınıza ve yüzünüze yakışan tıbbi yöntemler ile cildinizin gençliğini geri kazandıralım.

Yerçekimi ve zamana karşı koymak, yıllara meydan okumak herkesin ortak arzusudur. Genç yaşlardaki ciltlerde görülen parlak ve sağlıklı görüntünün nedeni doğal olarak ciltte bulunan Hyalüronik Asit’tir. Canlı organizmaların doğal yapı elemanlarından biri olan hyalüronik asit deride bol miktarda bulunur. Deri dokusunda bulunan kollajen ve elastin lifleri arasındaki boşlukları dolduran jelatinöz kıvamdaki bir destek dokusunu oluşturur. yapısında bol miktarda su tutarak deriyi nemlendirir, cilde dışarıdan gelen kimyasal ve mekanik hasarlara karşı direnç gösterir. Yaşlanmaya bağlı olarak cilt hyalüronik asit içeriği giderek azalır. Yirmili yaşlardan sonra hyalüronik asit’in ciltteki düzeyinin azalmaya başlaması sonucu deri elastikiyeti azalır ve bu durum kırışıklıkların ortaya çıkmasının en önemli nedenlerinden biridir.

Gençlik aşısı Ciltteki Hyalüronik asit miktarını arttırarak cildi canlandırır, yeniden yapılandırır, doğal şekilde nemlenir, kollajen ve elastin aktivitesini arttırır ve bu sayede cilt daha genç ve pürüzsüz görünür. Hyalüronik asit, % 100 saf olarak üretilir ve antiaging amaçlı cilt gençleştirmede kullanılır. Cilde 2-3 hafta aralar ile 3 seans halinde minik miktarda aşılar yapılır ve cildin kendi kendini onaran, nem ve esneklik sağlayan, sıkılaştıran hücrelere çalışma emri verilir. Hayluronik asit Bu sayede nem, esneklik ve hücre yenilenmesini sağlayan kollajenleri harekete geçirir . Kötü beslenme, fazla makyaj, stres, Alkol, sigara, akne, güneş ve solaryumdan dolayı zarar görmüş ciltlerde sağlıklı bir cilt görünümünü sağlamaya yardımcı olur. Tek başına uygulanabildiği gibi diğer tedavilerle birlikte tamamlayıcı uygulama olarak da kullanabilmektedir.

Hyalüronik Asit uygulamaları, cildin yaşlanma sürecini gerileterek cildin daha genç bir yapıda olmasını ve bu cilt yapısının da geçen zamanla daha sağlıklı kalmasını sağlar. Gençlik Aşısında hiç bir yabancı molekül içermeyen SAF halde Hyalüronik Asit vardır. Bunlar cilt dokusunun gençlik veren komponentlerini uyararak onların yeniden üretimini sağlarlar.

Gençlik Aşısı uygulaması Sonucunda;

  • Daha pürüzsüz ve sağlıklı bir için Cildin kalitesinin artması
  • Yüzeysel kırışıklıkların azalması
  • Yaşa bağlı kırışıklık oluşumunun yavaşlatılması
  • Cilt lekelerinin azalması
  • Sigara ve olumsuz yaşam koşullarıyla oluşan solgun ve yıpranmış cildin yenilenmesi
  • Akne izlerinin yok edilmesi ve gözeneklerin sıkılaşması sağlanır.