PLEXR (GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ)

Plexr uygulandığı bölgede ortamda gaz halinde bulunan azot ve su buharını yüksek enerji ile plazma enerjisi haline dönüştürerek etki eder.

Plexr nedir?

Plexr uygulandığı bölgede ortamda gaz halinde bulunan azot ve su buharını yüksek enerji ile plazma enerjisi haline dönüştürerek etki eder. Etkileşim sonucu oluşturduğu iyon bulutu, cilt yüzeyini etkiler ve çok hızlı olarak yenilenme sağlar. Böylece derinin istenmeyen yüzeyel tabakası buharlaşır. Sadece amaçlanan katmanda mikro düzeyde sorunlu bölge ortadan kaldırılır. Plexr sadece sorun olan bölgede çalışır, hasarlı deri yüzeyi dışındaki kıl kökleri, kılcal damarlar, kas, yağ ve sinir dokularına zarar vermez.

Plexr ile hangi işlemler yapılabilir?

*Üst göz kapağı düşme ve kırışıklığı tedavisi

*Göz çevresi kırışıklıkları tedavisi

*Dudak üstü çizgileri tedavisi

*Yüz kırışıklıklarının tedavisi

*Akne ve akne skar tedavisi

*Güneş lekesi tedavisi

*Ben tedavisi ( Dermatolog incelemesi sonrası)

*Siğil tedavisi

*Yara veya ameliyat kesi izi tedavisi

*Karın çatlakları (stria) tedavisi

Plexr göz kapağı estetiği nasıl yapılır?

Uygulama yapılacak alan antiseptikle iyice temizlenir. Ağrısız işlem yapabilmek için işlem alanına lokal anestezik kremler en az 20-30 dk sürülüp beklenir.

Uygulama ne kadar sürer?

Uygulanacak bölgeye ve nedene göre değişmekle beraber 10-40 dk kadar sürebilir.

Plexr uygulaması ağrılı mı?

Uygulama sırasında ağrı-acı hissi oluşmuyor. rahatsız edici boyutta olmayan sızı hissedilebilir.

Plexr işlemi sonrası nelere dikkat edilmelidir?

Plexr işlemi sonrasında göz kapağı ve diğer alanlarda hassasiyete göre değişen ödem oluşabilir. Size önerilen krem, göz damlası yatıştırıcılar ve sık en az günde 4 kez güneş koruyucu fondotenli krem kullanımı ile birkaç gün içerisinde kendiliğinden geçer. Her yıkama sonrası tekrarlanmalıdır. Ek başka ürün kullanılmamalıdır. Oluşan kabuklar kesinlikle kaldırılmamalı, kendilerinin düşmesi beklenmelidir. Göz çevresinde bir haftada kabuklar düşer ve iyileşme başlar.

Plexr işlemin avantajları nelerdir?

Plexr kısa uygulama süresi, kısa iyileşme süresi, ameliyatsız genel anestezi gerektirmeyen, çevre dokulara zarar vermeyen bir yöntemdir. Uygulatıcı kişi günlük yaşantısına devam eder.

Plexr kaç seans uygulama yapılır?

İz ve kırışıklık derinliği, gözkapağı düşme derecesine göre değişmekle birlikte 1-3 seansdır

Plexr ameliyatsız göz kapağı estetiği ne kadar süre etkilidir?

Kişisel faktörler, cilt yapısı, uyku düzeni ve güneşe maruziyete bağlı olarak değişmekle beraber ortalama 2-3 yıl kadar etki devam eder.

Plexr uygulaması güvenli midir?

15 yıldır Avrupa’da yaygın olarak kullanılan, birçok estetik cerrahi işleme alternatif olarak uygulanan CE belgeli bir uygulamadır. Özellikle ameliyat olmak istemeyen, göz kapağı düşüklüğü ameliyat aşamasına gelmemiş kişiler için iyi sonuçlar veren bir işlemdir.

Plexr Ameliyatsiz Goz Kapagi Estetigi

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp