LAZER İLE KILCAL DAMAR VE VARİS TEDAVİSİ

Lazer ile kızarıklık, kılcal damar, varis ve damar beni ( hemanjiom) tedavileri

Lazer ile yüzde kılcal damar genişlemeleri, bacakta oluşan varisler, damar beni (hemanjiom) ve yüzde gül (rozase) hastalığına bağlı oluşan kızarıklık ve kılcal damar genişlemeleri tedavi edilebilir.

Yüz ve gövde de kılcal damarlar neden ortaya çıkar?

Kılcal damar problemi çok yaygın olarak görülmektedir. Çocukluk döneminde bile ortaya çıkabilir. Özellikle açık ten yapısına sahip kişilerde daha sıktır. Özellikle

hassas cilt yapısı olan kişilerde, yoğun güneş ışığı maruziyeti, rosasea hastalığı, bazı metobolik hastalıklar ve hormonal tedaviler, gebelik, burun operasyonları,

alkol kullanımı, cilde yoğun sıcak uygulamaları ve travma kılcal damar oluşumunu tetikleyebilir.

Kılcal damarlar nasıl tedavi edilir?

Son dönemlerde lazer teknolojilerinde gelişmeler ile kılcal damar tedavisinin tek tedavi seçeneği lazer uygulamaları olmuştur. Lazer tedavileri long pulse Nd-Yag lazer, pulsed dye lazer, ktp lazer veya IPL lazer türleri ile başarılı bir şekilde yapılabilmektedir. Elektrokoter ve radyofrekans tedavileride diğer seçenekler arasında yer almaktadır.

Kılcal damar lazer tedavisi nasıl uygulanır?

Kılcal damar olan bölgeye , damarın özelliğine göre uygun dozda ve cinste lazer ışığı atılır. Lazer ışığı damar içindeki oksihemoglobine etki eder ve damar ısınır, zamanla kaybolur. İşlem sırasında damarda kaybolma veya renk değişimi gözlenir.

Kılcal damar lazer tedavisi kaç seans yapılır?

Uygulanan damarın genişliği ve türüne göre uzman dermatolog hekiminiz size seans süresi verecektir. Ortalama 2-6 seans tedavi, 1-2 ay aralıklarla uygulanır.

Lazer tedavisi sonrası yan etki olur mu?

Lazer tedavi sonrası işlem alanında kızarıklık, ödem ve morluk oluşabilir, kısa sürede gerileyecektir. Normal koşullarda ve uygun dozda lazer sonrası iz kalması beklenmez.

Lazer sonrası nelere dikkat edilmelidir?

Lazer sonrası özellikle güneş koruyucu kremler düzenli gün içinde tekrarlayarak kullanılmalıdır. Direk güneş altında kalınmamalı ve kılcal damarların tekrar etmemesi için düzenli güneş koruyucu krem kullanımı alışkanlık haline getirilmelidir.

Nd yag lazer kılcal damar varis tedavisi öncesi

Nd yag lazer kılcal damar varis tedavisi öncesi

Nd yag lazer kılcal damar varis tedavisi sonrası

Nd yag lazer kılcal damar varis tedavisi sonrası

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp